Marihuana bude legálně sloužit ke zmírnění závažných onemocnění. K dostání bude ještě letos v lékárnách na elektronický předpis, ovšem pacienti si ji alespoň prozatím budou muset koupit.

Počítá s tím novela o využívání konopí k léčebným účelům, kterou dnes schválil Senát hlasy 67 ze 74 přítomných členů. Normu nyní ještě dostane k podpisu prezident.

Senátoři ČSSD poukazovali na to, že konopí bude v lékárnách pro řadu pacientů cenově nedostupné, pokud nebude alespoň částečně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Pojišťovny se tomu zatím brání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se