Marihuana bude legálně sloužit ke zmírnění závažných onemocnění. K dostání bude ještě letos v lékárnách na elektronický předpis, ovšem pacienti si ji alespoň prozatím budou muset koupit.
Počítá s tím novela o využívání konopí k léčebným účelům, kterou dnes schválil Senát hlasy 67 ze 74 přítomných členů. Normu nyní ještě dostane k podpisu prezident.
Senátoři ČSSD poukazovali na to, že konopí bude v lékárnách pro řadu pacientů cenově nedostupné, pokud nebude alespoň částečně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Pojišťovny se tomu zatím brání.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






