Lidé, kteří mají voličský průkaz, mohou zřejmě hlasovat několikrát. Jména voličů si totiž volební komise zapisuje pouze na papír. Lidé tak mohou klidně odevzdat hlasovací lístek v několika volebních místnostech.

"Na voličské průkazy lze hlasovat vícekrát. Neexistuje žádná centrální evidence. Volební komise si voliče s průkazy zapisují jen na papír, který je po skončení voleb zapečetěn a uložen na obecním úřadu. Otevírá se jen v případě stížnosti na průběh voleb," říká mluvčí KohoVolit.eu Kamil Gregor.

Pokud by navíc někdo chtěl ověřit, jestli se na jeden voličský průkaz nehlasovalo víckrát, musel by podle Gregora obejít všech čtrnáct tisíc volebních místností a jejich papírové záznamy porovnat.

Na možné podvody si už stěžovali i Zemanovci. Zemanův zmocněnec Vratislav Mynář zároveň poslal na ministerstvo vnitra podnět.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.