Hrubky Zemana i Schwarzenberga v debatě

Uplynulým dvěma týdnům vévodily zejména televizní a rozhlasové duely obou finálových kandidátů. V tom posledním, ve čtvrtek večer v České televizi, se Miloš Zeman i Karel Schwarzenberg nechali při debatě s lidmi z publika unést a reagovali podrážděně - Zeman na olympioničku Věru Čáslavskou a Schwarzenberg na válečného veterána Pavla Vraného.

Všiml si toho i komentátor HN a bývalý zpravodaj ve Spojených státech Daniel Anýž. „Kdyby se takto do tazatele z publika pustil kandidát v prezidentské debatě v USA, byl by vyřízen,“ hodnotí tak trochu americkýma očima Daniel Anýž.


Mladý Zeman: Inteligentní samotář, rád se poslouchal

Mladý kníže: Hvězda vídeňských kavárenských diskusí

Mladý Miloš ZemanMladý Karel SchwarzenbergJeden jako věčný samotář, druhý jako vídeňský playboy. Životní příběhy Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga jsou naprosto odlišné. O jejich působení po roce 1989 se ví hodně, ale jak žili předtím? IHNED.cz zmapoval právě tuto méně známou část jejich životů. A srovnání je to pozoruhodné. Podívejte se také na jedinečnou časovou osu.


Pohled na jmění: Kníže má zámky a lesy, Zeman chalupu

Schwarzenbergův zámek OrlíkKarel Schwarzenberg v Česku podniká hlavně v dřevařství, příjmy má také z chovu ryb i návštěvníků svých zámků. Chod firmy Orlík nad Vltavou s.r.o. má na starosti jeho syn Jan. Naopak Miloš Zeman tvrdí, že vlastní jen "obytné místnosti v chalupě na Vysočině".


Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se