Preference bookmakerů českých sázkových kanceláří ohledně prezidentských kandidátů se otočily. Zatímco ještě poslední pracovní den minulého týdne favorizovali před druhým kolem Karla Schwarzenberga, nyní ho předstihl jeho soupeř Miloš Zeman.

Ještě v pátek měl ministr zahraničních věcí Schwarzenberg u Tipsportu kurz 1,7:1 a jeho soupeř Zeman 2:1, dnes je to přesně naopak. O něco výraznější rozdíl je u Fortuny, kde si mohou sázející věřící Zemanovi vsadit v kurzu 1,65:1, zatímco pro Schwarzenberga je aktuální kurz 2,05:1.

Za změnu může hlavně neutuchající zájem sázejících, kteří v drtivé většině věří více expremiérovi Zemanovi. "O víkendu panoval optimismus pro Miloše Zemana, sázky přibývaly hlavně na něj. Drtivá většina sázejících věřila jemu, proto ta změna kurzu," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain a dodal, že o víkendu lidé na prezidenta vsadili celkem půl milionu korun.

 

Kurzy se otočily také u ostatních sázkových kanceláří, nejmenší rozdíl mezi finalisty prezidentské volby mají Sazka a Maxi-tip; shodně favorizují Miloše Zemana kurzem 1,8:1, Karlu Schwarzenbergovi připisují kurz 1,9:1.

Čtyři největší české sázkové kanceláře přijaly na prezidentskou volbu sázky už za více než 20 milionů korun. Ve většině případů věří sázející více Zemanovi. U Fortuny na něj jeden sázející vsadil dokonce půl milionu korun, Tipsport eviduje nejvyšší individuální částku 100 000 korun. I tento sázející věří expremiérovi.

 

Podle Šraina jsou prezidentské volby nejsázenější politickou událostí a mohly by se stát také sázkovou nesportovní událostí letošního roku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist