Hlavní momenty pátečních voleb

Vysoká volební účast - Češi se opět zajímají o politiku. Navzdory skandálům, které se objevují v množství "větším než malém", si lidé našli cestu k volbám. Jen tři hodiny po otevření volebních místností členové komisí tvrdili, že odevzdal svůj hlas každý pátý oprávněný volič. To novodobá česká historie nepamatuje.

Zájem v zahraničí - České změny si všímají i zahraniční média. Češi se opět zajímají o politiku, prezidentské soupeření je v současné době tématem číslo jedna nejenom v tradičních hospodách.

Kandidátka, která volila soupeře - Prezidentská kandidátka Táňa Fischerová odevzdala svůj hlas ve volbách Jiřímu Dienstbierovi nebo Zuzaně Roithové. Hodila si prý korunou, kdo jí vyšel, nesdělila.

Schwarzenbergova nehoda - Nepříjemnému incidentu těsně po hlasování se nevyhnul ani kandidát Karel Schwarzenberg. Do jeho vozu narazilo při odjezdu z volební místnosti na zasněžené silnici auto. Nikomu se nic nestalo.

Tajnůstkář Klaus - Prezident Václav Klaus neřekl, komu hodil svůj hlas. "Své preference jsem naznačoval už předtím. Mně jde skutečně o to, aby byl zvolen někdo, kdo pro tuto zemi už něco udělal, jehož zkušenost máme všichni před očima a kdo opravdu s touto zemí cítí a už to dále specifikovat nebudu," uvedl Klaus.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se