Až 250 milionů korun - tak zní předběžný odhad nákladů na vyhotovení geometrických plánů k oddělení pozemků v rámci začínajících církevních restitucí.

Jak sdělil týdeníku Ekonom ředitel Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Petr Štovíček, částku zaplatí geodetům jeho instituce, a to i za další povinné osoby, které budou majetek vydávat, jako jsou třeba Lesy ČR.

"Po konzultaci s Českým úřadem zeměměřičským a katastrálním jsme spočítali, že kdyby si církev požádala o všechny historické pozemky, které spravujeme, tak by vytvoření plánů vyšlo na 200 milionů korun. Ze zákona však musíme hradit náklady i za ostatní povinné osoby včetně státního podniku Lesy ČR, a to dělá dalších 50 milionů," říká Šťovíček.

Státní pozemkový úřad obdržel začátkem ledna první dvě žádosti o vydání půdy v rámci církevních restitucí. Na dotaz ČTK to ve čtvrtek uvedla mluvčí úřadu Monika Machtová. Podrobnosti odmítla s odvoláním na zákon sdělit. Důvodem nízkého počtu žádostí je dohoda SPÚ s církvemi, že kvůli plynulosti rozloží žádosti na celý rok.

(Více viz Restituce začínají polykat první miliony - čtěte Ekonom.cz)


 

Týdeník Ekonom č. 2/2013DALŠÍ PODROBNOSTI K PŘÍPRAVÁM CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍ NAJDETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 10. LEDNA.

banner 2

 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.