Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Markéta Jirásková musí rozhodnout, kolika penězi se dá vyvážit téměř dvacet let života s nepravdivým cejchem kriminálníka.

Na stole má případ Jana Šafránka, kterého v devatenácti letech policie, žalobce i soudy poslaly na rok do vězení za znásilnění sedmnáctileté dívky. Po celou dobu přitom ve spise ležel důkaz, podle něhož nemohl být pachatelem. Toho, kdo měl sérii znásilnění na svědomí, policie dopadla o čtrnáct let později.

Dnes je muži, který se poté nikdy neoženil a nemá ani přátele, téměř čtyřicet. Za vazbu a výkon trestu už dostal od státu 706 tisíc korun. Žádá však víc: necelých 32 milionů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.