Obavy z opětovného rozšíření epidemie metylalkoholových otrav v lihovinách má před vánočními svátky ministerstvo zdravotnictví. Dohodlo se proto s hygieniky, že zajistí vyšetření podezřelých lihovin, které jim lidé doručí.
"Není to levná záležitost, hygienické stanice testy zaplatí z vlastních rozpočtů. Nejlepší by samozřejmě bylo podezřelý alkohol vylít, ale pokud to lidé neudělají, ať mají alespoň jistotu, že je bezpečný," uvedl ministr zdravotnictví Leoš Heger.
Vzorky alkoholu k testování budou přijímat všechna pracoviště Krajských hygienických stanic a Zdravotních ústavů od pátku 7. prosince. Podle policie koluje dosud mezi lidmi přibližně pět tisíc litrů závadných lihovin.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





