V kauze Mostecké uhelné společnosti došlo k nečekanému posunu. Policie obstavila šesti stíhaným privatizátorům majetek v hodnotě zhruba 800 milionů korun. Obává se, aby je nepřepsala na příbuzné nebo neuložila na zahraniční konta.

"Byly zajištěny peněžní prostředky na účtech, cenné papíry a nemovitosti v České republice. Obvinění nemohou s tímto majetkem nakládat," potvrdil IHNED.cz olomoucký státní zástupce Petr Šereda, který případ dozoruje

Rozhodnutí se týká podnikatelů Antonína Koláčka, Marka Čmejly, Jiřího Diviše, Luboše Měkoty, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause. Policie je začala před několika týdny stíhat kvůli podezření, že při čtrnáct let staré privatizaci připravili podvodem stát o celkem 1,7 miliardy korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.