Milan Křístek (43)

Vzdělání:
Absolvent Elektrotechnické fakulty ČVUT, obor kybernetika (1988 až 1993).

Kariéra:
V letech 1992 až 1996 byl obchodním ředitelem ve společnosti AMOS, poté krátce působil ve společnosti IBM a Nextel. Dva a půl roku (od února 1999 do července 2001) pracoval na pozici výkonného ředitele v divizi pečující o velké zákazníky společnosti Český Telecom (nyní Telefónica Czech Republic). Následně se od srpna 2001 až do května letošního roku stal jeho zaměstnavatelem mobilní operátor T-Mobile, kde byl ředitelem prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou.

Soukromí:
Rád relaxuje v rodinném prostředí, s kytarou nebo při vláčkové modelařině.

Dokončit výstavbu nového úseku metra trasy A, připravit se na budování trasy D. To jsou zatím jediné konkrétnější plány nového generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy Milana Křístka, pátého šéfa firmy za poslední rok.

Z vedení pražského magistrátu se ale už teď ozývá, že na déčko může Křístek rovnou zapomenout. Na jeho rozjezd prý nebudou peníze. Dopravní podnik je už dnes přeinvestován, což firmě přináší vážné finanční problémy.

Určitá rezervovanost vůči záměrům nového šéfa je namístě i proto, že je zatím v oboru veřejné dopravy nováčkem, když pomineme, že si doma rád hraje s vláčky, jak vyplývá z jeho životopisu. Přichází z telekomunikací, kde se naposledy věnoval firemní klientele ve společnosti T-Mobile.

Křístkův výběr je poznamenán ostrými politickými střety, které v pražské politice probíhají už téměř dva roky a jež jsou často ventilovány právě přes dopravní podnik.

Připomeňme, že devítičlenná komise složená z reprezentantů ODS, ČSSD, TOP 09 a zaměstnanců z původních 51 uchazečů do tříčlenného finále vybrala vedle Křístka ještě někdejšího ministra dopravy Radka Šmerdu a dále Jaroslava Ďuriše, šéfa českobudějovického dopravního podniku. Přestože volba byla tajná, některé zdroje tvrdí, že na zmíněné trojici byla téměř absolutní shoda, což považují za doklad zákulisních dohod.

"Já nevím, jak kdo z členů komise hlasoval, ale určitě to nebylo tak, že by všichni hlasovali pro Křístka, Šmerdu a Ďuriše. O třetí místo musel být nakonec rozstřel, v němž - pokud si vzpomínám - Radek Šmerda zvítězil nad čtvrtým kandidátem," říká člen výběrové komise za zaměstnance Jiří Čada, který je ve firmě místopředsedou dozorčí rady.

Poukazuje také na to, že původní padesátka kandidátů byla již předtím zúžena na 32 a následně jen na 10 lidí, takže okruh adeptů na funkci byl již před sestavením "shortlistu" daleko méně početný, než se uvádí.


Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 20 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.