Za posledních 21 let občanští demokraté pořádali 24 kongresů, včetně toho úplně prvního, ustavujícího, v Olomouci roku 1991. Za tu dobu ODS řídili celkem tři předsedové.

Zakladatele strany Václava Klause, toho času kandidáta na prezidenta České republiky, který přežil rebelii spolustraníků v Poděbradech, vystřídal Mirek Topolánek.

Z Klause se stal čestný předseda a Topolánek o pár let později po silném tlaku z vlastních řad rezignoval. Na jeho místo nastoupil Petr Nečas, který o víkendu svou funkci i přes snahy skupiny okolo Petra Tluchoře obhájil.

Podívejte se do historie kongresů ODS:

23. Kongres ODS (2. - 4.11.2012 Brno, Výstaviště)

Skupina šesti občanskodemokratických "rebelů" vedených Petrem Tluchořem se rozhodla bojovat proti daňovému balíčku. Právě hlasování o změnách daňového systému vláda ale spojila s hlasováním o důvěře. Svého muže Ivana Fuksu "povstalci" vyslali i do boje o místo předsedy ODS.

Petr Nečas, před samotnou volbou pln sebevědomí a jistoty ve své vítězství, post předsedy nakonec skutečně obhájil. A to hned v prvním kole. Od delegátů získal 351 hlasů, jeho soupeř Fuksa jen 178 hlasů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.