Policie obvinila kandidáta na prezidenta Karla Randáka z neoprávněného nakládání s osobními údaji. V lednu měl vynést informaci o tom, kolik peněz má na odměnách Jana Nagyová, šéfka kabinetu premiéra Nečase. "Trestní oznámení podal Úřad vlády v únoru, a nic se nedělo. Až když přišel k výslechu Petr Nečas, se míní policie přetrhnout," naznačuje Randák, že za jednáním policie stojí předseda vlády.

Myslíte si, že obvinění policie je vendetou za vaše působení v Nadačním fondu proti korupci, nebo kvůli kandidatuře na prezidenta?

V první řadě chci říct, že se vůbec nebojím. Pokud to je vendeta, tak je hodně pitomá. Po pravdě řečeno mě to v tuto chvíli pomáhá, protože to je tak do nebe volající nesmysl, že to ani nemohu brát vážně.

Co si myslíte obecně o zveřejňování platů a odměn ve státní správě?

Veřejnost má nárok na to, aby znala výši odměn a platy úředníků. Neexistuje žádný právní podklad pro to, aby platy lidí ve státní správě byly tajeny. Naopak existuje judikát Nejvyššího správního soudu, který říká, že úřady musí zveřejnit platy svých zaměstnanců.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.