Do Prahy míří v úterý zástupci jednoho z nejrespektovanějších světových vědeckých center, aby do svých řad přizvali české studenty i lidi z praxe. Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) pořádá na půdě Českého vysokého učení technického seminář, během kterého hodlá zájemcům nabídnout volná místa v ženevské centrále.

Se zájemci bude mluvit i Jan Bláha, který ve Švýcarsku pracuje už dva roky ve skupině zodpovědné za radiační ochranu. Do míst, kde vznikají zásadní objevy na poli částicové fyziky, se však poprvé podíval již před dvanácti lety, když na fakultě jaderného inženýrství sepisoval bakalářskou práci. "Najednou jsem v kantýně potkával lidi, jejichž jména jsem znal z přednášek a učebnic," vzpomíná na své první dojmy z multikulturního vědeckého prostředí čtyřiatřicetiletý Bláha.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.