Při podzimní krajské i senátní volební mizérii ODS držela Daniela Filipiová jako jedna z mála prapor občanských demokratů. I když zřejmě i díky tomu, že ve finálové senátní volbě v Praze 8 se proti ní o víkendu postavil komunistický poslanec Jiří Dolejš, kterého voliči v Senátu prostě nechtěli.

Exministryně zdravotnictví tak  dostala 19 284 hlasů, nejvíc z letos zvolených 27 senátorů, a dalších šest let tak bude zasedat v horní komoře parlamentu.

Předvolební kampaň přitom Filipiová označila za "hnusnou". "Chodily mi i výhrůžné e-maily, autoři v nich hrozili násilím," popsala žena, která je po neúspěšné operaci vrozené vady míchy na vozíku.

Z volebního debaklu ODS je Filipiová hodně zklamaná. Neúspěch přičítá na vrub nekompaktní politice ODS a vnitrostranickým sporům.


Co by měla ODS změnit? Podporuje premiéra Petra Nečase ve funkci předsedy strany? A proč jí před druhým kolem senátních voleb kdosi vyhrožoval? Ptali jste se senátorky Daniely Filipiové.

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Mirek83
Pogratuloval Vám pan Dolejš k vítězství?
Dobrý den Mirku, ne, pan Dolejš mi nepogartuloval. DF
Daniela Filipiová
jirky
ODS by se měla zamyslet nad svou politikou vůči lidem.Jinak nás smetou komunisti s fašisty. Příklad zdarvotní poplatky které obtěžují, stejně je zdravotniství v mínusu.Zase je budete zvedat? Není lepší zrušit body, protože si lékaři přihrávají pacient?
Vážený pane Mykulko, chápu, že zdravotnitcké poplatky mohou svým způsbem "otěžovat", ale v aktuálnímpřípadě propadu příjmů do zdravotního pojištění, není možné je zrušit. Příjem z poplatků je v řádech miliard korun. Úspory ve zdravotnictví je nutné hledat ve zbytných výdajích na přístroje a hlavně není možné, aby jednozdravotnické zařízení nakoupilo stejný přístroj za X korun, jiné za vícenásobek. Pomohlo by i elektronické zdravotnictví, kdy lékaři mohou sdílet např. jednotlivá vyšetření, aniž je musí opakovat. Dalším krokem by měly být jasně stanovované ceny na zdravotnický materiál. Tedy jední slovem - je třeba šetřit.
Daniela Filipiová
Zdeněk
Paní senátorko,máte prý nejhorší docházku do senátu ze všech senátorů.Hodláte takto i nadále pracovat nebo se snad polepšíte?
Vážený pane Zděňku, o mé účasti na hlasování, nikoliv přítomnosti v Senátu, jsem řekla již mnohé. Snažila jsem se vyhovět termínům zejména mimopražských zájemcům o schůzku. Věřte, že jsem se poučila, že vstřícnost se ne vždy vyplácí.
Daniela Filipiová
Marek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolikrát jste za minulé volební období (6 let) vystoupila v Senátu s nějakým příspěvkem? Podle oficiálních statistik to bylo cca 4x (kromě organizačních poznámek a omylů). Myslíte, že je to dostatečné? Druhý dotaz - souhlasíte s tezí, že senátor nebo poslanec, který se nezúčastní alespoň 50 procent hlasování ve sněmovně, by měl složit mandát? Vaše statistika za poslední období je totiž 35 procent. Třetí dotaz: uvažujete o kandidatuře na předsedkyni ODS, když jste obdržela tolik hlasů? Děkuji.
Vážený Marku, víte, nemyslím si, že by měl senátor za každou cenu vystupovat, pokud není přesvědčen, že to je přínosem. Hlavní diskuze se odehrávají na jednáních výborů (která jsou veřejná) a věřte, že tam diskutuji hodně. O mé účasti na hlasování, nikoliv na jednání pléna, jsem již odpovídala mnohorát. Hlavní práce senátora/poslance není o hlasování na plénu (viz výše). Ne, o této kandidatuře neuvažuji. Na kongresu ODS patří můj hlas Petru Nečasovi. DF
Daniela Filipiová
Titánius Ocelkuj
Gratuluji ke zvolení. Vždy jste byla pracovitý senátor co se neobtěžoval senát ani navštěvovat, viz: "Nejhůře vyšla z průzkumu Daniela Filipiová (ODS), která se zúčastnila jen 35 procent hlasování." Lze tedy s jistotou tvrdit, že ti co Vás zvolili do senátu od Vás žádnou činnost neočekávají nebo jsou jen hloupí. Jaké to je pobírat plný plat za 1/3 práce a to předpokládám, že se tam pracuje? Není to jasným důkazem, že voliči jsou hloupí a nezajímají se o fakta? Pokusíte se v tomto volebním období vytvořit rekord v návštěvnost tohoto politického krmítka. Vaši voliči by jistě ocenili i 40% účast. PS: Pan Dolejš je mi ukradený a kvůli takové sortě lidí jako jste Vy a pan Dolejš je ztráta času chodit k volbám.
Vážený pane, v prvé řadě děkuji za gratulaci. Na otázky ohledně hlasování jsem již řekla mnoho. DF
Daniela Filipiová
Tomáš
Dobrý den paní Filipiová. Myslíte si, že jste vyhrála na základě svého programu a svých kvalit, nebo díky anti-komunistické hysterii v médiích? Nemyslíte si, že program ODS se smrskl na pouhý planý anti-komunismus, aneb tonoucí se stébla chytá? Děkuji
Vážený Tomáši, program ODS se rozhodně nesmrskl, jak říkáte, na anti-komunismus. Podívejte se na stanovy ODS a Poděbradské artikuly. To josu hodnoty, kvůli kterým jsem stále členem ODS, protože jsem přesvědčena, že stojí za to je obhajovat. DF
Daniela Filipiová
občan Prahy 3
Vážená paní senátorko, gratuluji vám k obhájení senátorského postu. Zajímalo by mne, zda se budete v novém volebním období aktivně zasazovat a zajímat o dění v obvodu, za který jste byla zvolena. Na můj mailový dotaz jste totiž nedávno odpověděla, že znáte pana Hurdu jen jako předsedu ODS Prahy 3 (opačně by ale reagovali bohužel obyvatelé Prahy 2+3). Podle mne se senátor obvodu musí zajímat o dění na lokální úrovni. Druhý dotaz k přijatému osekanému zákonu o veřejných zakázkách - jak jste hlasovala (pokud vůbec) v případě dvou podstatných věcí: registru smluv a úpravě zákona o tzv. sektorových zadavatelích. Tyto věci z návrhu zákona vypadly. Kdo tomu "pomohl"? Děkuji
Vážený občane Prahy 3, o dění v obvodu se rozhodně zajímat budu. Na Praze 8 je skvělý tým, který velmi ráda v rámci svým možností podpořím a pomůžu mu, bude-li to v mých kompetencích senátora. Na druhý dotaz nemohu odpovědšt, Není možné si pamatovat každé hlasování. DF
Daniela Filipiová
Hana
Milá paní, jestli někdo vedl "hnusnou kampaň", tak jste to byla vy, mafie ODS a spřátelená media! Jste asociální, líná korytářka a nedemokratka, pro postižené, důchodce, rodiny s dětmi jste nikdy nic neudělla, ožebračili jste je, kde jste mohli. Nikdy byste nevyhrála, kdyby proti vám nestál zrovna Dolejš, jemu byste měla poděkovat a načit se chovat alespoň jako on!
Vážená paní Hano, hnusnou kampaň jsem nevedla. Pokud byste četla výhrůžné a urážlivé dopisy, které mi od příznivců KSČM chcily a jejichž zveřejnění není možné, protože by musely být z 90% "vypípány", pohcopila jste, kdo vedl hnusnou kampaň. Je evidentní, že jako voličku KSČM vás ale nepřesvědčím. A ta slova, která jste uvedla na mou adresu, nejsou podle vás urážlivá? DF
Daniela Filipiová
Pawel
Dobrý den. Prosím o Váš názor na S - karty. Je to antisociální počin. TOP 09 a ODS se neohlížejí na nikoho, válcují z pozice síly všechny oponenty.Jste v obcích mimo Prahu nevolitelní. Souhlasíte?
Vážený Pawle, systém skaret mi ascsiální nepřipadá. Že si lidé těžko zvykají na novinky, je bohužel fakt. Chápu, že zejména starší lidé s nimi mohou mít problémy, ale stále je v zákoně zachována možnost si nechat peníze zasílat "postaru", byť za poplatek. DF
Daniela Filipiová
Jakub Mehov
Vsemozni apologeti samozvane pseudopravicove sice rvou ze jste (hrdinne) porazila komunistu Dolejse, nicmene smutna prava je to ze je to prave ODS ktera zaujala na ceske politicke scene jakousi inversni posici totalitni KSC. Symptomu tohoto stavu je mnoho, ale lze jmenovat snad ten nejsmesnejsi - uplne stejne jako komunisti z KSC se vy porad reformujete pri hledani "opravdove pravicovosti" - kterou furt nemuzete nalezt ... :-)))... (kdepak vona asi je?) a vynite z vaseho neuspechu lidi a to "ze vam nerozumi". Jste si vedoma ze ODS a politici za vasi strany jsou novodobymi a podobne smesnymi Jakesi, Bezhnevy, a podobnymi zombiemi? Kdyz uz jsme u toho, mohla byste v kratkosti definovat co je to ta dichotomie/pravice levice pripadne jak se pravicovost manifestuje u vas clenu ODS kteri travite zivot tim ze vysavate erarni zdroje, at uz skrze platy nebo statni zakazky? Predem dekuji. Mimochodem, pokud byste mela alespon trochu formatu, tak byste se mandatu/kandidatury vzdala ve prospech Dolejse, respektive byste vyzvala v tomto smeru volice. On se totiz sprave verejnych veci venuje. Vy se neobtezujete na ani dostavovat na hlasovani. PS: Prosim zadne genericke bezobsazne plky. Ty cesky narod od vas inversnich "komunistu" z ODS posloucha jiz 20 let.
Vážený pane Mehove, srovnání levicové extremní strany KSČM s ODS mě uráží. Vyslechla jsem si těchto invektiv (a ještě horších) během posledního týdne kampaně a nebudu na ně reagovat. Ve druhém kole jsem s výrazným ziskem hlasů - téměř trojnásobkem oproti kolu prvnímu vyhrála. Nevidím důvod, pro bych se nejsilnějšího mandátu minimálně těchto senátních voleb měla vzdávat. Otázka je zcela absurdní. DF
Daniela Filipiová
Ach jo (bls1)
Dobrý den. Paní senátorko, proč vy nemusíte chodit do práce a já jo? Kde jsem udělal chybu?
Vážený/á pane/paní, již jsem odpvídala. DF
Daniela Filipiová
Jindřich Hegr
Dobrý den paní senátorko. Rád bych Vám pogratuloval k vítězství, ale nejde to. Samozřejmě, že jste nevyhrála Vy, ale strach Pražanů z komunistů. Vyhrál by tam i Hujer, kdyby byl proti KSČM. Vy opravdu žijete snad v kómatu, když si myslíte, že ODS lze reformovat či očistit. Celá země, až na straníky a zapřísáhlé voliče ODS už ví, co je tahle strana za zlodějskou chátru. Vy se opravdu ani trochu nestydíte ? Ne, asi ne, jinak byste vlastně ani nemohla kandidovat !!
Vážený pane Hegre, jestli víte o něčem, co jsem ukadla, je vaší povinností podat trestní oznámení. DF
Daniela Filipiová
Memphis
Dle statistik jste se účastnila nejmenšího počtu tzv. důležitých hlasování. Myslíte, že bylo vhodné znovu kandidovat? Nevyhrála jste jen díky kampani "Filipiová vs. KSČM"?
Vážený/á, na otázky ohledně hlasování jsem již odpovídala, je evidentní, že je to jedniná věc, kterou mi lidé mohou vytýkat. Opakovaně podotýkám - nebyla jsem na hlasování, v Senátu však ano. Díky čemu jsem vyhrála je na anylýzu, do které se nechci pouštět. To je věc politologů. DF
Daniela Filipiová
Memphis
Tak ještě jeden smířlivý dotaz. Co budete v Senátu prosazovat, a jak toho docílíte s takovým rozložením sil jaký tam panuje? Prosím konkrétně. A za druhé, co si myslíte o instituci Senátu, jako takového?
Vážený/á, v Senátu se budu i nadále věnovat sociální politce a zdravotnictví. Co se podaří prosadit je vzledem ke složení Senátu je otázkou. Jsem přesvědčena, že dvoukomorový parlament je správný. Mají ho téměř v polovine zemí EU - nejsme raritou. DF
Daniela Filipiová
Pavel64
Paní Filipiová! Opravdu si myslíte, že vnitrostranické potyčky ve straně, která je vnímaná již minimálně 10 let jako mafie přisátá na státní rozpočet, je hlavní problém, kvůli kterému vás voliči brzy pošlou pod 5 procent?
Vážený pane Pavle, to, že jsou v ODS lidé, kteří jen zneužívají svých míst je fakt. Stydím se za ně. ODS musí udělat vše, aby se těchto kmotrů ze svých řad zbavila. DF
Daniela Filipiová
Karel
Prozatím jste nic pozitivního v politice nedokázala , nebo mě snad něco uniklo ? Jak se osobně vyrovnáváte s tím, že v životě za vámi není víc, než to, že jste poslušná hlasovací mašina kmotrů, ikdyž chápu, že žít člověk z něčeho musí, ale spokojený s tím být nemusí.
Vážený pane Karle, kdo chce vidět mé výsledky, tak je vidí. V péči o handicapované a seniory jsem udělala mnoho. Možná více než ti, kteří o tom jen mluví, či jsou častěji vitět v médiích. DF
Daniela Filipiová
jura
Porazka komunisty je super, ale jinak vyprask ODS je zaslouzeny- jinak jsem vzdy ods volil, ted uz to proste nejde, stala se z toho parta korupcniku a vekslaku, kteri se snazi dopredu nastrcit radoby slusne typy jako je Necas, Nemcova nebo i treba Vy. To Vam opravdu nevadi, ze Prahu symbolizuji takovy sibri jako Janousek, Rittig nen o nove Palounek? Proc jste se nikdy neozvala proti tak opravdovemu vyznavaci "slusnosti a konzervativnich hodnot" jako byl Topolanek? Tezko najit po listopadu 89 smutnejsi politickou postavu? Takze Vam jako jedne z mala "bilych vran" preji uspech a gratuluji, ODS se da poprat jen brzky zanik a konec utrpeni pro vsechny opravdu pravicove myslici a zaroven slusne a nekorupcni lidi.
Vážený pane Smetano, to, že se za mnohé členy ODS stydím (vy sám jste některá jména uvedl) jsem již řekla mnohokrát. DF
Daniela Filipiová
Memphis
Ale no tak, to se vážně ze všech těch dnů, kdy se v Senátu nehlasuje o důležitých rozhodnutí se vždy chtěli občané setkávat zrovna v momentě, kdy se tam hlasovalo, jak tvrdíte? To si o nás vážně myslíte tak málo?
Vážený, již jsem odpovídala. DF
Daniela Filipiová
Ck
Dobry den, z predchozich dotazu je mi na zvraceni, doufam, ze se jimi nenechate znechutit. Je mozne, ze je sem pise vsechny jen jedno bolsevicke hovado, tato diskuse je anonymni a unikatnost pristupu se zde nehlida. Za sebe mam jednu prosbu: at se ODS vrati k dodrzovani sveho volebniho programu. Vetsina normalnich lidi, co ods voli, jsou nastvani uplne nejvic tim, ze se neplni puvodni volebni sliby a program. At jsou "rebelove" jacikoliv, v tomhle maji pravdu.
Vážený/á Ck, mluvíte mi z duše... DF
Daniela Filipiová
Petr
Senátní duel na Praze 8 byl duel inteligence a slušnosti proti Vašemu primitivnímu antikomunismu.
V8žený Petře, je to váš názor a já jako demokrat ho ctím. A budu bojovat za to, abyste ho i nadále moho říkat svbodně. DF
Daniela Filipiová
Volič levice
Tak Vám ještě jednou ta mobilizace v Praze vyšla. Je vidět, že pražáci, jsou stále odtrženi od života v naší zemi a potřebují dopadnout tvrdě obličejem na zem, aby se konečně probrali. Hodláte se účastnit práce v Senátu nebo jste tam pouze pro reprezentaci a cítíte se nad osobní účast povznesena, tak jako je vaše strana povznesena nad život 90 procent lidí v této zemi ?
Vážený voliči levice, otázky se opakuji.... DF
Daniela Filipiová
ov42
Stále ještě považujete rozřezání břicha za standard v chirurgii 21. století v Evropě a šetrnou laparoskopickou operaci za nadstandard, za který by se mělo platit na dřevo cash?
Vážený/á, toto jsem nikdy neřekla a je to v pořadu Máte slovo dohledatelné. Josu to slova vytržená z kontextu. DF
Daniela Filipiová
Pul
Zvýšíte svou pracovni morálku? 35% není zrovna velké nasazeni.
Vážený/á pane/í, již mnohokrát zodpovězený dotaz... DF
Daniela Filipiová
Peta
Dobrý Den, co říkáte té mediální masáži po tom, co komunista Dolejš postoupil do druhého kola? Co uděláte pro to, abyste příště vyhrála, protože by Vás chtěli namísto kontumačního vítězství kvůli strachu z komunisty? díky a pohodu v senátu přeju
Vážený pane Péťo, vyhrála jsem ve druhém kole s téměř trojnásobným počtem hlasů proti kolu prvnímu. Vím, nebo tuším, kam svpu otázkou míříte. Kandiadatura v triku ODS není jednoduchá. Proto udělám vše, aby se ODS očistila od podivných existencí. Vystupovat z ODS nechci a nebudu, byt by mi to možná pomohlo. DF
Daniela Filipiová
Kanalnik
Pani senatorko, v teto diskuzi odpovidate na dotazy ohledne vaseho hlasovani tak, ze jste se k teto tematice jiz mnohokrat vyjadrila. To mi prijde nedostatecne. Je totiz evidentni, ze mnoho lidi vase vyjaderni nezachytilo, nebo mu neporozumelo, tak jako ja. Neni preci mozne, kdyz vasi naplni prace je zakonodarny proces, abyste jen jednala v kuloarech a hlasovani (ten nejdulezitejsi a posledni krok v projednavani zakona) lajdacky opomijela. Nedivte se, ze nam, vasim zamestnavatelum (platime vas z dani) se to proste nelibi. Trpite ztratou sebereflexe tak, jako vetsina vrcholnych predstavitelu ODS? Dekuji.
Vážený pane Kanalíku, opravdu jsem na toto téma řekla mnohé. Podívejte se na www.filipiova.cz. Věřím, že tam najdete odpověďi na vaše dotazy. DF
Daniela Filipiová
Mirek
Dobrý den, nemohu pochopit, že invalidní člověk může být tak horlivým přisluhovačem pravicové strany,která se chová hůř než bývalí komunisté. Všechny zákony prosazují silou, nehledí na to, že většina občanů s jejich politikou nesouhlasí. Může vás třeba ctít, že nepobíráte invalidní důchod, ale pak se nedivím, že vám nevadí, že všem co jsou závislí na důchodě ho krátíte. Také bych se ho zřekl, mít výhody senátora. A pokud se týká vašeho vítězství v Praze, tak je to jen kvůli protikomunistické hysterii, kterou jste vy rozpoutali. Čeho se vlastně bojíte?
Vážený Mirku, co dělali komunisté s invalidy? Zavírali je do ústavů, či nepouštěli z bariérových bytů. První vozíčkář, kterého jsem před 26 lety viděla, jsem byla já v zrcadle. Tohle vy hájíte?! DF
Daniela Filipiová
Ivan Růžička
Uvědomujete si, že jste jen náhradnicí za mimořádně pracovitého Václava Krásu a vaší kvalifikací je jen ten invalidní vozík? On už kdysi pochopil, že ODS je stranou darebáků, vy si jen užíváte trafiky v Senátu...
Vážený pane Růžičko, váš názor vám neberu. Avšak s ním nesouhlasím. DF
Daniela Filipiová
Kombi
Pani Filipiova, budete ted chodit do prace?
Opět otázka , která již byla zodpovězena. Více na www.filipiova.cz DF
Daniela Filipiová
čikuli
Vnímáte ohromnou oblíbenost vaší partaje národem?
Dobrý den, vnímám. DF
Daniela Filipiová
Simona Žirovnická
Velká gratulace z Tábora /i od našeho kocoura/ :-) Nenechte se tou vší jedovatostí otrávit, jste báječná a je moc dobře, že jste zvítězila. Krásný den a trochu normální dotazy Vám přeji.....
Vážená paní Simono, děkuji. Otrávit se nenechám, věřte. DF
Daniela Filipiová
Jan Kunes
Pani senatorko, co si myslite o ceske specialite - kastovani lidi pro ucely zdaneni podle toho, jak si vydelavaji. Myslim tim deleni na OSVC, zmestnance, paracujici duchodce, apod. V zemich, ktere jsou nam blizko (i ne tak blizko), napr. Nemecko, USA, Svycarsko (a jiste i v jinych, se kterymi nenam osobni zkusenost), takove deleni neexistuje, tj. dan s prijmu a ruzna pojisteni se vypocitavaji nezavisle na zpusobu vydelku. Stat pak nemusi vynakladat prostredky na potirani pseudoproblemu typu svarcsystem ci rozhodovani zda fotbalista je zamestnanec ci OSVC a kdo mu kupuje trenyrky.
Vážený pane Kuneši, daně by se měly zjednodušit, Navíc se přiznám, že na tzv. Švarcsystému nevidím nic špatného. Podporuje zaměstnanost. DF
Daniela Filipiová
Honza
Dobrý den. Mí rodiče mají kolem 80 let a oba pobírají příspěvek na péči. Otec je téměř slepý, matka je odkázána na lůžko a invalidní vozík. Nyní přišel Drábek s tím, že by jim měly chodit peníze na tuto péči přes S-kartu, dokonce prý i důchod bude chodit přes S-kartu. Nedokážu si to představit ani v jednom případě. Oba jsou imobilní, žijí na vesnici a k nejbližšímu bankomatu je to 15 km, kartu ani nejsou vzhledem k svému věku používat. Proč tato vláda dělá takové psí kusy?
Vážený apne Honzo, v zákoně je zakotvena možnost nechat si peníze zasílat i poštovní poukázkou za poplatek 50,-. O důchodech posílaných na Skartu se pouze uvažuje. DF
Daniela Filipiová
Matematik
Opakujete stale mantru: "co bylo ukradeno ma byt vraceno". Minuly tyden vase vlada smetla ze stolu navrh zakona o nepromlcitelnosti kradezi v 90 letech, je to tak, ze co bylo ukradeno ma byt vraceno nebo to vidte dialekticky a v souvislostech? Byli Josef II a Masaryk komuniste kdyz budete vracet cirkvim to, co oni v pozemkovych reformach odnali katolikum?
Vážený pane, na www.filipiova najdete mou velmi obsáhlou odpověď na toto téma. DF
Daniela Filipiová
Stanislav Procházka
Paní Filipiová,lidé na Praze 8 zvolili menší zlo.Chci se vás zeptat budete dál podporovat předražený církevní restituce.Budete podporovat dál pražský kmotry ?
Vážený pane Pocházko, pro církevní restituce se již hlasovalo. Byla jsem pro. Pražské kmotry jsem nikdy nepodporovala. DF
Daniela Filipiová
Matematik
Pokud Rad nemeckych rytiru poda zalobu na zaklade cirkevniho zakona ktery predkladate k evropskemu soudu a my to prhrajeme nebot jde o nedilnou soucast katolicke cirkve, velka cast teto zeme prejde pod jejich vladu, jako v takovem pripade prijmete zodpovednost? Vy nyni budete tvrdit, ze toto nehrozi, to Viktor Kozeny take tvrdil na tiskovych konferencich o investicnich fondech spolu s Klausem, ale co kdyby, muzete se zavazat, ze budete rucit celym svym majetkem a mejetkem cele sve siroke rodiny? To by snad nemel byt problem ne, pokud to povazujete za vyloucene.
Vážený pane, pokud zákon o církevních restitucích nebude přijat, budou se církve svého majteku dle rozhodnutí Ústravního soudu domáhat soudně. DF (Víc k tomu nemám co dodat.)
Daniela Filipiová
Jakub Mehov
Mila pani Filipiova, Me a zbytek populace zase urazi to jak vase strana predstira byt jakymsi nositelem pravicovosti ci liberalismu nerkuli demokracie, kdyz jste extremisticky klientelisticke ne-li mafianske uskupeni. Krome toho jak si pechujete kapsy erarnimi penezi nedelate vubec nic. Srovnani ODS s totalitni KSC je plne na miste a je jen vas (a velky) problem ze se k tomu arogantne (jak je ostatne u vas inversnich komunistu z ODS zvykem) stavite zady. Laskave si od ted uvedomte ze jste VEREJNYM SLUHOU a ze od vas obcane za penize ktere vam plati ocekavaji PRACI. Takze se odted laskave dostavujte do prace.
...opět již mnohokráte zopovězeno, dokonce myslím stejnému pisateli. DF
Daniela Filipiová
Josef
Já nemám dotaz. Blahopřejí Vám. Vaš postup do senátu byl zasloužený. Držím place. Moc prosím přspějte k jednotě ODS. Současný stav je velmi špatný a jsem velmi rozmrzelý, že je zase snaha svrhnout vládu VLASTNÍMI lidmi. Ještě jednou blahopřeji.
Vážený pane Josefe, děkuji za blahopřání. Snaha očistit ODS byl jeden z důvodů, proč jsem stále jejím členem. DF
Daniela Filipiová
Radek
Dobrý den, gratuluji Vám k vítězství. Lidé Vám dali svůj hlas a důvěru. Cítíte s tím zavázána k tomu, abyste se více věnovala své práci? Narážím na Vaší zoufalou účast při hlasování v Senátu.
Vážený radku, již jsem k tomu řekla mnohé. I to, že to rozhodně jako závazek cítím. Ale prosím zde nešlo o to, že bych neparcovala, jen jsem nebyla v sále tak často na hlasování. DF
Daniela Filipiová
Topfer
Gratuluji Ti k rentě, mě se to sice nepovedlo, ale chci ti pogratulovat k bezpracnemu a stabilnimu vydelku po dalsich 6 let, rentierko gratuluji. Z tech zavistivcu si nic nedelej, my vime sve, za 14dni ke klid a prasule chodi pravidelne. T.
No, Tomáši, nevím, zda zde nedošlo ke zneužítí jména... DF
Daniela Filipiová
ov42
Lžete, tohle o laparoskopii versus sklapelu jste na hulváta řekla v Událostech, komentářích na ČT 24. Takže žádné vytržení z konterxtu, bylo to naživo. Moc dobře si na to pamatuji.
Obávám se, že nepamatujete...
Daniela Filipiová
Matematik
Mate nejvečtsi pocet absenci na svem pracovisti. Jakozto vas zamestnavatel platce dani avolic se vas ptam, proc se ridite heslem "socialisticky pracovat, kapitalisticky zit"? Prazane vas zvolili tak, jak si zvolili i Bema nebo jako na znojemsku zvolili do senatu Zelezneho. Vy se nestydite za svoji praci? To , ze budete mavat mavatkem pravice neznamena, ze jste pravice.Komunista, ktery radne vykonava svuj mandat ve snemovne nebo senatu je daleko pravicovejsi nez vy.
Odpověď již výše... DF
Daniela Filipiová
Michal
Dobrý den, chybí mi v tomto státě prevence a výchova. Lidé neví co je to korupce nebo že se nemá krást. Není načase to změnit? Chtělo by to zahájit dlouhodobou výchovnou kampaň v TV, rozhlase a školách. Navíc peníze na to ČT a ČRO má.
Vážený Michale, souhlasím s vámi, že prevence je to nejúčinnější v každé oblasti lidské činnosti. DF
Daniela Filipiová
Mirek Růza
Dobrý den paní senátorko, příjměte moji gratulaci k Vašemu zvolení. Nemám na Vás žádný dotaz, pouze konstatuji, že úroveň "dotazů", vlastně urážek, charakterizuje naši společnost. Není to zaviněno ani ČSSD ani ODS, je to pozůstatek bývalého režimu, kde byli chváleni ti, kteří neměli vlastní názor a kteří "zapadli". Proto ještě jednou gratuluji a přeji hodně síly do Vašeho dalšího života a to jak osobního, tak i politického.
Vážený pane Růzo, děkuji za gratulaci. V tom, co píšete s vámi zcela souhlasím. DF
Daniela Filipiová
Eda
Jsem cílový volič ODS.Já jsem nepřestal volit ODS kvůli reformám, vnitrostranickým sporům nebo kvůli DPH.Já jsem přestal volit ODS, protože se nedokáže vypořádat s korupcí ve vlastních řadách.Co vy jste například jako senátorka za Prahu 3 udělala pro očištění místní organizace vaší strany?
Vážený Edo, běřet mi, že se snažím, ale bohužel to není tak jednoduché ja se zdá. Budu velmi ráda, když se očista podaří. Pracuji na tom. DF
Daniela Filipiová
ales
Gratuluji Vám k vítěztví, je to velká služba pražské ODS. Rád bych se zeptal, komu volal Janousek po nehodě? Kterého z vašich členů máte njradši: Ritig, Janoušek, Bém, Dvořák, Oulický, Dalík, Řebíček, Novák, Vondra, Drobil? děkuji
Vážený Aleši, komu volal pan janoušek nevím. S tím pánem jsem se nikdy nesetkala, ani jsem s ním nikdy nebyla v kontaktu. Za některé členy ODS se stydím... DF
Daniela Filipiová
Pepa53
prosím paní můžete říci jakou částkou jste přispěla od roku 1990 na jakoukoli charitu, děkuji
Vážený Pepo, přispívám pravidelně kde je potřeba. Celkovou částku při vší vůli nemám v hlavě. DF
Daniela Filipiová
Roman Osvald
Gratuluji k vítěztví, jsem skutečně rád. Dotaz: Většinou členů ODS je jako důvod porážky prezentován fakt ,,vládnutí + nedostatečná schopnost vysvětlit reformy, rozhádanost apod.,, Opravdu si myslíte, že je toto ten důvod? Doporučuji přečíst si ,,otevřený dopis Jaroslava Plesla (Reflex),, Naprosto se s ním stotožňuji.
Vážený pane Osvalde, článek si ráda přečtu, děkuji ta tip. Již jen z toho, co píšte, mám dojem, že budu souhlasit. Vážení, všechny vaše dotazy jsem zopdpověděla. Děkuji za ně a přeji vám všem - příznivcům i odpůrcům - krásné dny. Daniela Filipiová
Daniela Filipiová