Tři roky se fotbalista Jiří Homola soudil s berním úřadem. Dvaatřicetiletý někdejší obránce pražské Sparty nechtěl doplácet 90 tisíc korun. Berní úředníci je po něm vymáhali, protože se domnívali, že klubové sportovní vybavení a oblečení je nepeněžní příjem.

Nejvyšší správní soud dal nakonec za pravdu Homolovi. Verdikt soudu může být klíčový i pro další rozhodování soudců v obdobných případech, a to nejen u sportu. Soud vlastně rozhodoval o přípustnosti švarcsystému (neboli zastřeného zaměstnaneckého poměru) – Homola pro klub hrál na živnostenský list.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se