Bubeníček se pokouší rozbít dojem ortodoxního komunisty. "Ten obraz V. I. Lenina není můj,“ říká rezolutně muž, který do KSČ vstoupil v roce 1974. Komunista Bubeníček přiznává, že jeho straně výrazně pomohla politika vlády Petra Nečase.

HN: V listopadu 1989 jsme se jako studenti podíleli na protikomunistické revoluci v Ústí nad Labem. Byla i proti vám osobně, protože jste tehdy pracoval na OV KSČ. Opravdu nás nenapadlo, že tady budeme po 23 letech sedět proti vám jako budoucímu hejtmanovi. Jak to vnímáte vy?

V roce 1989 jsem byl mladší, tenkrát se celá situace vnímala jinak. Ale i tehdy jsem si myslel, že nějaké změny jsou potřeba. A myslím, že ti lidé, kteří byli tehdy na náměstích, nepočítali s tím, že se ekonomický systém v republice úplně otočí. Chtěli si zachovat své, ale udělat nějaké změny k lepšímu.

 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.