Tvrdý alkohol v Česku už nebude k dostání tak, jako dosud. Po sérii otrav metylalkoholem, který byl v lahvích s různými etiketami destilátů, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) jasně říká:
Nechceme prodej alkoholu v automatech, ani ve stáncích. Přísnější by mohly být i postihy za nalévání alkoholu mladistvým.
"Je důležité, aby existoval kontakt mezi prodejcem a kupujícím, což v případě automatů není. Chceme, aby se alkohol nedostal k mladistvým," říká Heger.
Stejné je to s prodejem lihovin ve stáncích. Nicméně tady ministerstvo zdravotnictví připouští výjimku. Rozhodnout by o ní mohly obce, na jejichž území se pořádá nějaká akce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






