Tvrdý alkohol v Česku už nebude k dostání tak, jako dosud. Po sérii otrav metylalkoholem, který byl v lahvích s různými etiketami destilátů, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) jasně říká:

Nechceme prodej alkoholu v automatech, ani ve stáncích. Přísnější by mohly být i postihy za nalévání alkoholu mladistvým.

"Je důležité, aby existoval kontakt mezi prodejcem a kupujícím, což v případě automatů není. Chceme, aby se alkohol nedostal k mladistvým," říká Heger.

Stejné je to s prodejem lihovin ve stáncích. Nicméně tady ministerstvo zdravotnictví připouští výjimku. Rozhodnout by o ní mohly obce, na jejichž území se pořádá nějaká akce.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se