V Ostravě se možná hůř dýchá, ale podle místních se tu dobře žije. Už léta není tajemstvím, že celý region na pomezí Moravy a Slezska stojí za to vidět i jinak než jen jen jako místo, kde se kutá černé uhlí a protékají tuny oceli.

Byť i právě tato tradice může živit kulturní rozvoj kraje. Třeba Jan Světlík, majitel koncernu Vítkovice, platí projekty, které by ho optikou jeho byznysu vůbec nemusely zajímat. Například z bývalých dolů na Landeku, které odkoupil od společnosti OKD, dělá přírodní park plný cyklostezek a restaurací.

Volby 2012: Z Ostravy bude světové město. Díky Janu Světlíkovi - čtěte ZDE

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se