V Ostravě se možná hůř dýchá, ale podle místních se tu dobře žije. Už léta není tajemstvím, že celý region na pomezí Moravy a Slezska stojí za to vidět i jinak než jen jen jako místo, kde se kutá černé uhlí a protékají tuny oceli.
Byť i právě tato tradice může živit kulturní rozvoj kraje. Třeba Jan Světlík, majitel koncernu Vítkovice, platí projekty, které by ho optikou jeho byznysu vůbec nemusely zajímat. Například z bývalých dolů na Landeku, které odkoupil od společnosti OKD, dělá přírodní park plný cyklostezek a restaurací.
Volby 2012: Z Ostravy bude světové město. Díky Janu Světlíkovi - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








