Ve vládě se schyluje k boji o ceny alkoholu. Ve středu, kdy vláda znovu povolila prodej kořalky vyrobené do konce loňského roku, ministr zdravotnictví Leoš Heger v rozhovoru pro HN řekl, že alkohol je u nás příliš levný, a cena by měla jít výrazně nahoru.
"Pro zvýšení ceny existuje významný argument, a to vysoká spotřeba alkoholu u českých dětí. Je prokázáno, že pokud se cena zvýší, má to pozitivní vliv," říká Heger.
Za rozumné považuje zvýšení spotřební daně o pětinu, které by tvrdý alkohol zdražilo zhruba o deset procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






