Ve vládě se schyluje k boji o ceny alkoholu. Ve středu, kdy vláda znovu povolila prodej kořalky vyrobené do konce loňského roku, ministr zdravotnictví Leoš Heger v rozhovoru pro HN řekl, že alkohol je u nás příliš levný, a cena by měla jít výrazně nahoru.

"Pro zvýšení ceny existuje významný argument, a to vysoká spotřeba alkoholu u českých dětí. Je prokázáno, že pokud se cena zvýší, má to pozitivní vliv," říká Heger.

Za rozumné považuje zvýšení spotřební daně o pětinu, které by tvrdý alkohol zdražilo zhruba o deset procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se