Mapa budoucnosti - Olomoucký kraj

Může se už Česko považovat za moderní zemi? Soudě podle toho, v jakém stavu jsou jednotlivé kraje, by to zatím bylo až příliš domýšlivé.

Zdá se, že politici nejsou schopni myslet za horizont svého čtyřletého volebního období. Chybí jim vize. Jasný plán, jak kraj nejen udržovat, ale také rozvíjet. A nenabízejí ho ani v letošních krajských volbách, které začnou 12. října.

Na IHNED.cz jsme proto vytvořili unikátní sérii reportáží a rozhovorů s klíčovými byznysmeny jednotlivých krajů. Jsou to lidé, kteří jsou úspěšní, ale také dokážou svět kolem sebe rozhýbat. V redakci jsme je pojmenovali jako "hybatele".

Dostali jednoduchý úkol - představit si svůj kraj jako firmu a představit pro něj byznysplán. Najít pro svůj region to nejlepší tak, aby byla radost v něm žít a podnikat.

Výsledek budete na IHNED.cz nacházet v příštích dnech až do říjnových krajských voleb. A půjde nejen o jakousi mapu budoucnosti země. Bude to přímo manuál pro politiky, kteří se po volbách ujmou vlády v jednotlivých hejtmanstvích.


Olomoucký kraj neumí do světa prodat přírodu i památky, kterými se může pochlubit. Tvrdí to Miroslav Černošek, podnikatel a také manažer nejúspěšnějších českých tenistů současnosti Petry Kvitové a Tomáše Berdycha, který stojí za tenisovým areálem v Prostějově.

/ON-LINE reportáž z Olomouckého kraje můžete sledovat ZDE./

"V Olomouckém kraji, kde jsem se narodil a ve kterém přes šedesát let bydlím, se nežije špatně," říká Černošek. V porovnání s ostatními kraji je na Olomoucku dobrá úroveň zdravotnictví, školství je něco, na co může být podle něj kraj hrdý.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se