Největším lákadlem 12. ročníku Dnů NATO je bezesporu účast dvou bombardérů B-52. "Je to poprvé, kdy americké letectvo vyslalo na akci v tomto regionu dva tyto stroje," raduje se Zbyněk Palavčík ze sdružení Jagello 2000, které akci organizuje.

Jeden bombardér se předvede ve statické ukázce, zatímco druhý dokonce v letové. Ta bude trvat 15 minut a nabídne vzlet, simulovaný taktický manévr, průlet na nízké rychlosti pro možnost focení a přistání s brzdícím padákem.

"Účast na Dnech NATO je pro nás prioritou, jíž chceme vzdát poctu spojencům v České republice a ve střední Evropě," prohlásil plukovník Joe Jones, zástupce velitele 307. bombardovacího křídla.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se