Otevírám dveře od diskotéky Mischmasch v Praze na Letné a dávám se do hovoru s mladíkem, který popíjí víno. "Já jsem moc naštvaný. Vidíte tu holku v rohu," ukazuje mi mladík krásnou blondýnku. "Dneska jsem se odhodlal, chtěl jsem ji pozvat na panáka, chtěl jsem ji poznat. Co jí mám jako říct? Pojď na pivo nebo griotku?" popisuje mladík zkažené rande.

Vláda zakázala kvůli sérii otrav prodej tvrdého alkoholu už v sedm večer. A obsluha v barech, klubech a hospodách nečekané nařízení, zdá se, opravdu dodržuje.

"Kdyby zemřel můj kámoš, tak bych byl naštvanej na celý svět kolem. Tohle už není sranda," řekl provozovatel diskotéky Jakub Vyším. Celá metylalkoholová aféra je podle něj také pořádná ostuda, která může poškodit i turistiku.

Uprostřed baru si parta mladíků dokonce objednává jen džus. "Máme tady vodku z domu, tak ředíme," smějí se hlasitě. "Na nás si ani ministr nepřijde," vtipkuje mladík a vypije celou skleničku najednou.

Na zábavě se ale zákaz zjevně nijak neprojevil. Na parketu lidé tancují a zákaz alkoholu jim podle barmana nevadí. "Lidi to chápou. Dneska tady je většina jen o vínu," říká muž za pultem.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se