Esentia, kterou si na sepsání analýzy objednalo ministerstvo financí, ve své práci uvádí, že gamblerství je mnohem menší problém, než se předpokládá. Studii vypracoval výkonný ředitel nadace Petr Verosta, který dříve radikálně bojoval za zrušení výherních automatů, zatímco teď s hazardními společnostmi spolupracuje. „Tento obrat nastal, když se Esentia začala spolupracovat s loterijními firmami a nechala se od nich platit,“ říká Matěj Hollan z Občanského sdružení Brnění, který s Verostou v minulosti spolupracoval.

Podle Verostovy studie, která se dostala i na jednání vlády, u nás trpí patologickým hráčství jen necelé procento lidí, přesně 0,8 procenta. Ve starších pracích ale tak optimistický nebyl. „V té jeho dřívější studii, které mělo k dispozici ministerstvo financí, se hovoří o 5 procentech gamblerů," dodává Hollan.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.