Fiala ale myslí na to, že až vyřeší nejaktuálnější problémy, dostane se ke klíčovému problému českého školství – učitelům. „Potřebují perspektivu a motivaci, chci pro ně zavést kariérní řád,“ říká v rozhovoru pro HN Fiala.

HN: Při vašem nástupu do funkce do vás veřejnost vkládala mnoho očekávání, jenže z českého školství už dlouho nepřišla žádná dobrá zpráva. To žádné nejsou?

Už při svém nástupu jsem otevřeně řekl, že nemám kouzelnou hůlku. Dlouhodobé problémy vyžadují koncepční řešení, a to se těžko hledá v situaci, kdy se za existence České republiky vystřídalo 13 ministrů a za posledních osm let dokonce osm. Toto číslo ukazuje spíš na problém v politickém systému a dokládá, že budeme těžko nějakou systematičtější práci nebo koncepci hledat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se