Na internetu se v úterý objevily další videospoty k výzvě studentů, aby se společnost Karlovarské minerální vody (KMV) zasadila o opravu zdevastovaných lázní Kyselka na Karlovarsku. V antireklamě výtvarníka Romana Týce vystupuje herec Jan Kraus na pozadí zničených interiérů a exteriérů kdysi výstavních lázeňských budov. V dalším klipu se předhání spisovatel Jaroslav Rudiš, herec Jiří Mádl, baskytarista skupiny Tata Bojs Mardoša nebo modelka Agáta Hanychová v tom, co udělají, až Mattonka Kyselku opraví.

Nejostřeji působí Týcův spot. Kontroverzní umělec, známý například výměnou skel na 50 pražských semaforech pro chodce, doplnil své dílo strohým vyjádřením, že se mu nelíbí, když "vandrák ze země s tak bohatou kulturní minulostí pohrdá tou naší a devastuje ji". "Myslím, že by za takové chování v rodné Itálii skončil Alessandro Pasquale v betonových botách na dně přístavu," říká Týc o řediteli KMV.

Karlovarské minerální vody ale pro Týcovo video nemají pochopení. „Ani proti domnělému bezpráví nelze v civilizované společnosti bojovat porušováním jiných právních norem,“ uvedl Michal Donath, mediální zástupce KMV. Podle názoru právníků Týc ve svém autorském spotu porušil nejen autorská práva firmy k reklamním spotům KMV, které vykradl, ale také autorská a osobnostní práva Jana Krause a v případě Alessandra Pasquale jeho právo na ochranu osobnosti.

Studenti se ale od Týcova prohlášení částečně distancují. "Jsme rádi, že i Roman Týc do veřejné debaty zapojil své osobité výrazové prostředky. Ostré vyjádření v závěru spotu však považujeme za zbytečně konfrontační, neboť věříme, že právě Alessandro Pasquale je ten, kdo může nakonec Kyselku zachránit," řekl jeden z organizátorů studentské výzvy Matěj Chytil.

Další výzvy k veřejnosti, aby se o problematiku lázní začala zajímat, jsou k vidění na internetovém portálu Youtube.com.

K vraku Titaniku přirovnala současný stav lázní Kyselka fotografka Bet Orten, která pro módní web Fashionbook.cz vytvořila módní story focenou přímo v ruinách budov. "Kvůli chatrnému stavu budov jsme si prožili i několik velice silných momentů. Například v bývalém tanečním sálu, kde by se kdysi daly produkovat glamour módní editorialy, hrozí neustále nebezpečí, že se sesune ztrouchnivělá střecha. Podpírá ji skoro symbolicky jeden jediný dřevěný trám," popsala práci v ruinách lázní šéfredaktorka módního webu Anna Nosková.

Na zchátralé památkově chráněné lázně upozornil nedávno i studentský happening v Praze a fotografická kampaň na pražských tramvajích.

Společnost KMV, která je jedním z vlastníků objektů, už letos vyčlenila na opravy dvou budov v Kyselce 60 milionů korun. Odbor památkové péče karlovarského magistrátu dnes také uložil KMV, že nejpozději do příchodu zimy musí dostatečně zabezpečit objekt bývalého hotelu Praha v Kyselce, aby se jeho stav už dále nezhoršoval.