Občanské sdružení Mekus by mělo být jedním z hlavních hráčů českého sportu. Alespoň podle toho, že za poslední čtyři roky dostalo právě na sport od hazardních a loterijních společností 236 milionů korun, tedy v českém prostředí obrovské peníze.

Jenže tomu tak není. Mekus totiž ve sportu znají jen ti, kteří mají úzké vazby na prezidenta sdružení Jana Kolaříka a dostávají od spolku peníze.

"Víme jen, že formálně vykonávají činnost. Pokud ale disponují tak velkými finančními prostředky, jak říkáte, tak bychom o nich museli vědět a jejich činnost ze sportovního prostředí znát. Tak to ale není. Působí na mě spíše jako účelově založené sdružení,“ říká o Mekusu místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.