Miroslav Křížek, odvolaný generální ředitel vládní agentury CzechInvest, ještě nevysvětlil všechny pochybnosti kolem zakázky, kterou chtěl vyvést vliv na stamilionové obchody s volnými průmyslovými zónami na firmu svého kamaráda. A už nové dokumenty, které HN shromáždily, ukazují, že firma Glafin, narychlo založené eseróčko bez zkušeností a bez zaměstnanců, si z fondů CzechInvestu přece uloupne několik milionů.

Klíčem je smlouva s Vysokou školou ekonomickou v Praze (VŠE), kde třiatřicetiletý ředitel Křížek vystudoval a kde učí. Podle smlouvy z letošního června škola pro CzechInvest zajistí sérii školení pro podnikatele - za odměnu 41,6 milionu.

Ale nejdůležitější je příloha číslo 4 této smlouvy: obsahuje drobnou zmínku, kdo bude osmiprocentním subdodavatelem VŠE. Je jím opět neprůhledná firma Glafin, kvůli níž minulou středu obsadili pražské ústředí CzechInvestu na celý den protikorupční detektivové.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.