Nový registr vozidel se po třech týdnech od spuštění rozeběhl tak, jak ministerstvo dopravy očekávalo. I tak bude vyřízení žádostí na přihlášení a odhlášení vozidel trvat déle, než byli lidé zvyklí. Vyřizování žádostí na úřadu postupuje pomalu.

"Je to ukrutná práce," potvrzuje Jan Vavřík z plzeňského magistrátu. V největším západočeském městě nyní odbaví jen dvě třetiny osob než v minulosti.

Server IHNED.cz obvolal desítku úřadů, aby zjistil nejčastější potíže systému i toho, nač se musí žadatelé připravit.

Co nefungovalo

Nedaří se propojení s schengenským informačním systémem, který sdružuje hledaná vozidla na území Evropské unie. Potíže byly i s propojením s registrem osob.

"Úřednice z registru vozidel volaly o patro výš úřednicím z registru osob a ručně pak dopisovaly informace," vysvětluje mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček, jak se snaží problémy řešit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.