Od září začne platit nová vyhláška, která školám umožní zkrátit přestávky nebo protáhnout na prvním stupni dopolední vyučování na šest hodin. Tyto změny si vyžádali sami ředitelé, usnadní jim to organizaci výuky. Vedle toho vyhláška upravuje náležitosti při vzdělávání českých dětí v zahraničí nebo zjednodušuje hodnocení žáků.

S nápadem na zkrácení přestávek přišel už v lednu exministr školství Josef Dobeš (VV), po vlně negativních reakcí ale návrh rychle stáhl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se