Víkend bude pro cestující v Praze znamenat nucené přesedání z metra na autobusy a tramvaje. Kvůli výměně elektrických rozvodů za 25 milionů nebudou jezdit vlaky mezi stanicemi Dejvická a Malostranská.

„Je to nová trakční výzbroj pro napájení tohoto úseku, ale i části nové trasy mezi Dejvickou a Bořislavkou,“ vysvětluje Marek Kopřiva, který v pražském dopravním podniku vede oddělení Dopravní cesta Metro.

Příští rok zastaví metro opravy tří výhybek. Ale stáří metra vás jistě donutí pustit se i do dalších částí podzemí dráhy, je to tak?

Musíme měnit dřevěné pražce, které jsou na části linek A a C. Na tom už tři roky pracujeme, problematická místa jsou hlavně v obloucích tratí. To zvládáme i při nočních odstávkách metra, u výhybek to ale nejde. Stárnou nám samozřejmě i stanice, takže se musí připravit na jejich komplexní rekonstrukci.Oprava pražského metra

Budete stanice celé zavírat, anebo opravovat za chodu?

Budeme se snažit vše dělat bez jich uzavření, s částečnými zábory. Ale máme i stanice s jedním vestibulem. Pokud v nich bude potřebná výměna eskalátorů, tak bude tato stanice uzavřena a kompletně zrekonstruována.

Letos už opravy zavřely metro dvakrát, další dvě výluky budou teď o víkendu a v září. Dřív se metro nezastavovalo téměř vůbec. Je to tak, že k opravám už prostě muselo dojít?

Přesně tak. Je to dáno stářím kolejového svršku, limitující jsou dřevěné pražce. Jejich deklarovaná životnost je třicet let. U výhybek pak samozřejmě uchycení pražců trpí nejvíc a je potřeba je vyměnit. I samotné štěrkové lože je opotřebené.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.