Ze střechy opuštěné vily Milada v Praze 8 slezli odpoledne už všichni squatteři, kteří budovu v noci obsadili. Odpoledne bylo na střeše ještě šest lidí. Nejprve jich sestoupilo pět a po nějakém čase i poslední. Jsou podezřelí z přestupku, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Pětice squatterů potom, co slezli, naložili do svého vozu aparaturu a další věci, které do budovy přivezli na sobotní happening. Nakonec střechu opustil poslední člověk, údajně žena.

Policie podle Rösslerové všechny převeze na různá místní policejní oddělení v Praze 8 k podání vysvětlení. Případ policisté předají k řešení místní radnici.

Squatteři měli v sobotu večer u Milady happening. Připomínali si tři roky od doby, kdy byl tento poslední pražský dlouhodobě obývaný squat policejně vyklizen. Chátrající objekt se nachází na pomezí Troji a Holešovic v blízkosti mimoúrovňové křižovatky Pelc-Tyrolka.

Vila byla bez obyvatel od roky 1988. O deset let později se do domu nastěhovali squatteři. Pořádali zde koncerty či protirasistické festivaly, okolní obyvatelé si však stěžovali na hluk a nepořádek. Policie a správce domu, kterým byl Ústav pro informace ve vzdělávání, se několikrát pokoušeli objekt vyklidit. Poslední velká akce proti squatterům byla v Miladě v červnu 2009.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist