Pražští zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili vyhlášení nového miliardového tendru na svoz komunálního odpadu. Hodnota šestileté zakázky by měla být 7,34 miliardy korun bez DPH. Tendr na svoz odpadu připravovalo město už loni, ale nakonec byl zrušen.

Nejdůležitější bude pro Prahu cena. "Suma 7,34 miliardy je však předpokládaná cena, která vznikla na základě vyhodnocení mého odboru, avšak není to stanovená cena nejvyšší možná. Ta bude známa až po otevření a vyhodnocení obálek s nabídkami," řekl radní pro životní prostředí Radek Lohynský (ODS).

"To, co dnes prošlo zastupitelstvem, je vypsání záměru města Prahy na svoz odpadu. Jsou tam nastaveny základní hodnoty toho tendru," dodal Lohynský.

Nová zakázka má trvat pouze šest let. "Tentokrát to je na kratší dobu, protože nám na to vyšla nejlépe predikce na množství odvezeného odpadu. Navíc na pět let vycházejí i odpisy techniky. Tudíž šestý rok nám přišel jako nejméně diskriminační a vyšel i v rámci hodnocení nezávislého posudku nejlépe," prohlásil radní Lohynský.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se