Avizovaná demonstrace proti mezinárodní smlouvě ACTA, která podle svých odpůrců radikálně omezí svobodu šíření informací na internetu, se v Praze nesešla, o podmínkách smlouvy informoval jen stánek České pirátské strany ve Stromovce. Na Klárově, kde se měl konat protest aktivistů sdružených v hnutí Anonymous, byli vidět jen turisté, ženy v růžovém trousící se z tisícového pochodu proti rakovině prsu a u informačních stanů několik účastníků dlouhodobého protestu Occupy.

Akcemi v Praze i v dalších městech se odpůrci smlouvy plánovali připojit k celoevropským protestům, které se však zřejmě také nekonaly.

"My jsme věděli, že nebude moc ochota k demonstracím, tak jsme hned zvolili formu infostánku, máme tu právníky, kteří informují lidi o smlouvě a dalším aktuálním vývoji kolem ní," řekl šéf pražské České pirátské strany Ondřej Profant. Téma je podle něj stále aktuální, rozšiřuje se například i o návrh na zákaz šifrování. Je ale léto, vysokoškoláci se chystají na zkoušky, maturanti na přijímačky a lidé jezdí na chalupy, míní.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se