HN měly možnost seznámit se s kompletními, neveřejnými výsledky rok a půl trvající prověrky ve státním podniku, který spravuje polovinu lesů v zemi. Kontrola se zaměřila na hospodaření podniku v letech 2009 a 2010.

Pro vedení Lesů je tento materiál výbušnější než veřejné shrnutí, s nímž kontroloři vyšli v březnu. V rozšířené zprávě totiž dokládají další závažné chyby managementu – včetně všech podrobností, jakými jsou třeba konkrétní vysoké faktury za služby najatých právníků nebo nákladné služební cesty jednoho z členů vedení podniku.

Ředitel Sýkora se k novým zjištěním nevyjádřil, přes mluvčího jen vzkázal, že podnik k auditu všechno řekl už dříve. Vláda zatím za Sýkorou stojí, výsledky kontroly teprve bude projednávat. Premiér Petr Nečas včera ve sněmovně jen neurčitě prohlásil, že pokud se informace z auditu potvrdí, „nebude se vyhýbat ani personálním změnám“. „Podle mě by vedení Lesů mělo okamžitě odejít,“ říká poslankyně Kateřina Klasnová z VV, která hospodaření Lesů dlouhodobě kritizuje.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se