Zakladatel největší světové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se v sobotu oženil. Při malém rodinném obřadu v kalifornském Palo Altu si vzal svou dlouholetou přítelkyni Priscillu Chanovou. Informace o svatbě novomanželé zveřejnili úpravou svých statusů na Facebooku.

Na sociální síti vyvolal sňatek jejího zakladatele okamžitou pozornost. Přes 280 000 uživatelů podle agentury Reuters kliklo, že se jim změna Zuckerbergova statusu líbí.

Mark Zuckerberg

Narodil se 14. května 1984 v městečku Dobbs Ferry v americkém státě New York.

Studoval na prestižní soukromé škole Horace Manna, ale promoval na Phillips Exeter Academy.

Od roku 2002 studoval na Harvardu programování. Tam vznikla myšlenka Facebooku, zprvu pouze pro vysokoškoláky. Kvůli Facebooku se Zuckerberg soudil, jeho tři spolužáci jej obvinili, že jim myšlenku ukradl. Později jim zaplatil odškodnění.

Mark Zuckerberg se díky Facebooku stal nejmladším (dolarovým) miliardářem.

Svatební fotografie ukazuje Zuckerberga v oděvu pro něj neobvyklém - odložil totiž pro sebe tak typickou mikinu a má na sobě tmavě modrý oblek s tmavou kravatou.

Chanová si na svatbu vzala bílé šaty bez rukávů. Svatební prsten s rubínem pro ni údajně navrhl Zuckerberg sám.

Zakladatel Facebooku si svou dlouholetou přítelkyni vzal jen den poté, co se s akciemi jeho společnosti začalo obchodovat na burze. Burzovní debut ale nenaplnil očekávání analytiků, když akcie v pátečním obchodování skončily na ceně 38,23 dolaru, což je jen 23 centů (0,6 procenta) nad původní upisovací cenou.

Společnost založená v roce 2004 má nyní hodnotu kolem 105 miliard dolarů, což je víc než giganti Amazon, McDonald's, Hewlett-Packard nebo Cisco. Hodnota akcií, které vlastní sám Zuckerberg, činí teď 19.252.698.725,50 dolaru.

Související