Nový ředitel pražského Dopravního podniku Vladimír Lich podle informací týdeníku Ekonom bydlí ve stejném domě jako někdejší šéf firmy Martin Dvořák. Přitom vůči Dvořákovi se Lich nyní vymezuje a snaží se zrušit či změnit některé podezřelé kontrakty uzavřené v minulosti Dvořákovým managementem.

Informaci o společném bydlení v pražské ulici Na Hřebenkách potvrzují oba manažeři, přičemž ale popírají, že by se nějak důvěrněji znali. „Já už tam jsem asi šest let, pan Dvořák asi půl roku, donedávna jsme se neznali vůbec,“ reagoval na dotaz týdeníku Ekonom Lich a dodává, že na sousedské vztahy s Dvořákem se ho už přeptával i pražský primátor Bohuslav Svoboda.

„I mně to přijde docela legrační, ale jediné, co k tomu mohu říci, je, že zde fungují Murphyho zákony. Kdo bude chtít kvůli tomu nějak spekulovat, tak samozřejmě bude,“ míní Dvořák.

Náhoda a nicota

Podobná informace je vodou na mlýn některým odborářským bossům z Dopravního podniku, kterým se zdá, že Lich je při nápravě starých pořádků pomalý a málo radikální (viz Ekonom č. 17/2012). „Příznačné je, že nyní vzal zpět do funkce třeba i bývalou vedoucí Dvořákova sekretariátu paní Pětníkovou,“ argumentuje šéf jedné z odborových organizací Luboš Olejár.

Týdeník Ekonom - č. 19/2012Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci, který na podezřelé smlouvy Dopravního podniku v posledních týdnech nejvíce upozorňoval, zase poukazuje na nepřímé Lichovo propojení s advokátní kanceláří Šachta & Partners, dlouhodobě s Dopravním podnikem spolupracující (propojení na pražské advokáty existuje přes lidi ze švýcarské pobočky firmy Warren Partners).

Lich opět tvrdí, že jde o propojení náhodné a nicotné, přičemž ve firmě Warren Partners se prý už nijak neangažuje.

banner 2