Česko takhle přišlo – podle střízlivých odhadů – o miliardy, které měly pomáhat sportu, kultuře, školám nebo postiženým lidem. Herny, kasina a loterie si totiž od konce 90. let užívaly neobvyklou výhodu: podle zákona měly odvádět část výtěžků na dobročinné účely, jenže si samy rozhodovaly, komu peníze pošlou. A nikdo nekontroloval, ke komu dvě až tři miliardy ročně vlastně putují.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se