Ministerstvo obrany nabídlo zájemcům ke koupi 44 svých nepotřebných objektů dohromady za 230 milionů korun. Například i Vojenskou nemocnici v Klatovech nebo areál letiště Všechov u Tábora.

"V letos již třetím výběrovém řízení na odprodej majetku ministerstva jsou nemovitosti, které nenašly kupce v minulých řízeních, ale také nově nabízené objekty a pozemky," sdělil ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem resortu Josef Lachman.

Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Lukovského je zbavování se nepotřebného majetku jedním z prioritních úkolů ministerstva.

"Objem i struktura majetku se musí přizpůsobit aktuálním potřebám i reálným ekonomickým možnostem našich ozbrojených sil. Výnos z prodeje je následně investován do perspektivních posádek a nemovitostí," doplnil.

V seznamu prodávaných nemovitostí je třeba Vojenská nemocnice a ubytovna v Klatovech, hotelové zařízení u Lipenské přehrady, areál letiště Všechov u Tábora, budova garážových stání v pražských Čimicích, opevnění Opava Kateřinky a Břeclav Dobré Pole nebo pozemky v Praze, Českém Krumlově, Brně či Olomouci.

 

Další nepotřebné nemovitosti nabídne ministerstvo ve druhé polovině května. Bude se jednat o areály, objekty a pozemky, které nikdo nekoupil ve výběrovém řízení ze 13. března, ale i jiný majetek připravený k prodeji.