Konec tajných nahrávek, hlavní líčení v úplatkářské kauze Věcí veřejných a jejich faktického lídra Víta Bárty je u Obvodního soudu pro Prahu 5 u konce. Soudce Jan Šott ve čtvrtek nechal pustit poslední záznamy, vyslechl poslední svědky a v pátek si chce poslechnout jen závěrečné řeči.

Šéf poslanců VV Vít Bárta, kterému za uplácení poslanců vlastní strany hrozí šestileté vězení, a bývalý poslanec VV Jaroslav Škárka, jenž měl úplatek přijmout, dostanou finální šanci obhájit své činy.

Konečný verdikt by měl soud vynést příští pátek 13. dubna. "Není někdo pověrčivý?" zavtipkoval soudce Šott, když termín oznámil.

Čtvrteční dění u soudu přehledně ZDE

Ve čtvrtek u soudu vystoupili pouze dva svědci - šedá eminence plzeňské ODS Roman Jurečko a také další klíčová postava celého korupčního příběhu - poslankyně Kristýna Kočí, která společně se Škárkou svého šéfa Bártu obvinila z úplatkářství.

Kočí, jež v případu vystupuje i jako poškozená a po Bártovi chce i finanční náhradu za společenskou a psychickou újmu, požádala soud, aby přehrál celý její hovor s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.

Jejich rozhovor totiž vytáhlo vedení VV minulý týden jako hlavní důkaz, že Kočí chystala stranický převrat. Zatímco VV ale pustily do médií jen část záznamu, Kočí jej chtěla nechat přehrát kompletně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se