Výrok soudu v případě předsedy poslaneckého klubu VV Víta Bárty rozhodne o tom, zda faktický vůdce nejmenší koaliční strany zůstane poslancem či nikoliv.

Bártova manželka Kateřina Klasnová v pondělním rozhovoru pro Český rozhlas uvedla, že pokud bude nepravomocně odsouzen, složí mandát.

"My máte etický kodex Věcí veřejných a podle toho se tak musí zachovat a Vít Bárta už avizoval, že by se tak zachoval," uvedla Klasnová.

Bárta je obžalován z údajné korupce v nejmenší vládní straně. Soud musí rozhodnout, zda se pokusil koupit penězi loajalitu někdejších poslanců VV Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky. Oba členové VV byly následně ze strany vyloučeni.

Bárta od počátku tvrdí, že je nevinen. Svým kolegům prý peníze půjčil. Společně s Bártou stojí před soudem i Jaroslav Škárka, který údajně část peněz použil.

Bártovi hrozí až šestileté vězení, Škárkovi až tříletý trest nebo zákaz činnosti.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist