S činností vlády premiéra Petra Nečase není spokojeno 79 procent lidí. Ještě většímu počtu občanů, 83 procentům, se nelíbí personální složení kabinetu, přičemž osobu předsedy vlády záporně hodnotí 65 procent Čechů.

Podle aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) téměř tři pětiny dotázaných vyjádřily svou nespokojenost také s programem vlády a 77 procent lidí i s její komunikací s veřejností.

Podle průzkumu tak mezi občany převládá ve vztahu k současné vládní koalici ODS, TOP 09 a Věcí veřejných ve všech sledovaných aspektech nespokojenost nad spokojeností, a to poměrně výrazně.

Nejvyšší míru nespokojenosti přitom lidé projevili u složení vlády.

Průzkum: Komunisté by ve volbách porazili TOP 09. Levice by získala většinu - čtěte ZDE

Největší podíl kladných hodnocení dostala vláda za svůj program, a to od 28 procent dotázaných. Stejný počet lidí ocenil samotného premiéra. S komunikací vlády je spokojeno 17 procent lidí, s její prací 16 procent a s lidmi ve vládě 12 procent.

Vyšší podíly vyjádření spokojenosti šetření zaznamenalo mezi absolventy vysokých škol, lidmi, kteří hodnotí životní úroveň své domácnosti jako dobrou, a voliči ODS či TOP 09.

Naopak zřetelně kritičtějšími byli ti, kdo považují životní úroveň své domácnosti za špatnou, lidé, kteří mezi stranami preferují ČSSD a KSČM, občané z nejstarší věkové kategorie nad šedesát let a lidé s ukončeným vzděláním bez maturity.