Byl označován za rebela. Když před rokem připojil na předvolebních plakátech politikům rohy, vypadalo to na dalšího z recesistů, kteří se pokreslením plakátů baví.

O pár měsíců později se ale řidič autobusu Roman Smetana musel za své vandalství zodpovídat soudu. Sto hodin veřejně prospěšných prací, které mu soudkyně Markéta Langerová po prvním stání udělila, bojkotoval. Stejně tak možnost domácího vězení. A tak ho Langerová poslala do vězení skutečného.

"S tak tvrdohlavým pachatelem jsem se ještě nesetkala," řekla v rozhovoru pro IHNED.cz.

Měla jste jinou možnost, než Smetanovi změnit trest na 100 dní vězení?

Původně byl panu Smetanovi uložený trest 100 hodin obecně prospěšných prací. Novela trestního zákoníku umožnila přeměnu trestu obecně prospěšných prací v trest domácího vězení. Před novelizací bylo možné trest přeměnit jenom v trest nepodmíněný se zařazením do příslušného typu věznice.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.