Sitta, který byl ve firmě obchodním ředitelem, označil obvinění za nesmyslné, uvedla Česká televize. Sitta v Neographu skončil loni v prosinci poté, co veřejně promluvil o tom, že část peněz ze zakázky na tisk jízdenek pro  Dopravní podnik Praha končí ve firmě na Panenských ostrovech napojené na lobbistu Ivo Rittiga.

"Kvůli jiné kauze kolem tiskárny ale teď sám Sitta čelí obvinění. Policie tvrdí, že spolu se svým advokátem a Sittou starším, dříve šéfem celé tiskárny, pomocí fiktivních faktur vyváděli z Neographu na svou firmu Avium Partners miliony korun," uvedla televize.

Trestní oznámení od Šachta and Partners

"Policie vydala usnesení o zahájení trestního tří osob pro trestný čin zneužití informace a postavení v obchodním styku," řekla televizi mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sitta ovšem obvinění považuje za nepravdivé a vykonstruované.

Policie podle televize celou kauzu vyšetřovala na základě trestního oznámení advokátní kanceláře Šachta and Partners, která zastupuje současné vedení tiskárny. O společnost totiž přes své právníky bojují dva majitelé - Vladimír Sitta, který na podezřelé zakázky DP upozornil, a Jan Janků, který je pod kritizovanou smlouvou podepsán.

Současný advokát Neographu David Michal tvrdí, že firma Avium Partners byla založena zcela účelově, pak do ní byly vyváděny finanční prostředky. Sitta za tím ale vidí pomstu za to, že upozornil na údajně předražené jízdenky. Vyšetřovatel ho prý obvinil na základě nepravdivých dokumentů.

Údajné vyvádění peněz z jízdenek pražského dopravního podniku na Panenské ostrovy v tuto chvíli stále prošetřuje protikorupční policie. Mimo jiné zjišťuje, zda nedošlo k daňovým únikům, dodala Česká televize.