Na majetek hlavního města Prahy je podle zápisů v katastru nemovitostí uvalena exekuce, týká se například i radnice na Mariánském náměstí, Staroměstské radnice, Obecního domu a dokonce i Karlova mostu.

Podle mluvčí města Terezy Krásenské magistrát neví, čeho se exekuce týká, protože byla uvalena až v pátek odpoledne. Informace tak město získá až v pondělí. O exekuci informovala televize Nova.

Krásenská řekla, že zápisy v katastru nemovitostí radnice kontroluje každý pracovní den ráno, proto se o páteční změně zatím nic nedozvědělo. Další postup Krásenská nechce předjímat, je nicméně pravděpodobné, že se magistrát proti rozhodnutí odvolá.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci.

Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

Podobnou kauzu řešily už dříve i Karlovy Vary. Město mělo na čas zablokován majetek kvůli tomu, že rok a půl nepodalo informace ze stavebního úřadu Tomáši Pecinovi.

Související