V pátek 9. prosince vyplnil radonickou bytovku na Lounsku intenzivní štěkot a vytí smečky rotvajlerů.

V jednom z bytů ležela na zemi v kaluži krve šedesátiletá žena a zuřiví psi ji trhali na kusy. Sousedy ale hluk nepřekvapil, byli na něj zvyklí. Dcera zabité ženy zvířata často trápila hladem. Policie však se stížnostmi lidí nic nezmohla, prohledat obydlí kvůli podezření, že jsou v těm týrána zvířata, totiž nemůže.

To se má po středečním jednání vlády začít měnit - kabinet Petra Nečase schválil novelu zákona o ochraně zvířat, která mimo jiné počítá s tím, že policie bude moct vtrhnout nejen na pozemek, ale i do domu, pokud má podezření, že tam majitel například bije psy či kočky.

„Takový zákon vítáme. Dostaneme se tak i do míst, kam nyní nemůžeme. Umožní nám to objasnit trestnou činnost týrání zvířat i u domácích mazlíčků. Nyní se to vztahuje na venku chovaná zvířata, jako je dobytek,“ řekl HN Jan Melša z Policejního prezídia.

Policisté přitom k razii nebudou potřebovat žádné povolení od státního zástupce nebo soudce. Podle spoluautora zákona, vedoucího oddělení ochrany zvířat na ministerstvu zemědělství Jiřího Krumla, by shánění razítek zásahy jen zkomplikovalo. „S tím je spojena velká byrokracie. Bude ovšem existovat riziko, že policie vyrazí kvůli planému poplachu,“ řekl Kruml.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 30 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.