Češi mohou příští rok sázet nejen na sportovní a volební výsledky, ale také na svolání generální stávky, získání Oscara pro film Alois Nebel nebo na zbourání Labské boudy.

Za nejjistější považují bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport sázku na to, že krajské volby znovu vyhraje ČSSD. Nejvíce by asi naopak prodělali ti, kdo by si vsadili, že příštím ruským prezidentem nebude Vladimir Putin.

Podzimní krajské volby vyhraje ČSSD 1,5:1

Nejpravděpodobnější je podle bookmakerů vítězství ČSSD v podzimních krajských volbách, na které vypsali kurz 1,5:1.

V České republice bude svolána generální stávka 20:1

Svoláním generální stávky hrozí na příští rok odbory. Nejsou totiž spokojeny s reformami, které prosazuje současná vláda. Na rozdíl od vítězství ČSSD v krajských volbách tuto hrozbu ale Tipsport nevidí až tak pravděpodobně.

Petra Kvitová vyhraje 2 a více grandslamových turnajů 4:1Petra Kvitová v semifinále Turnaje mistryň

Tenistka Petra Kvitová je letošní vítězkou Wimbledonu, Turnaje mistryň, dalších čtyř turnajů a Fed Cupu. Možnost, že tenistka vyhraje příští rok dva nebo více grandslamových turnajů, ocenili sázkaři velmi pozitivním kurzem čtyři ku jedné.

Česká republika získá na LOH v Londýně alespoň 5 zlatých medailí 30:1

Malé naděje vkládají bookmakeři do možnosti, že čeští olympionici přivezou z Londýna alespoň pět zlatých medailí. Podle předpovědi amerického listu USA Today by měl český tým získat čtyři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Plzeň se dostane do finále Evropské ligy 50:1

Česká fotbalová reprezentace vyhraje EURO 2012 50:1

Ještě méně než českým olympionikům věří Tipsport fotbalovému klubu Viktoria Plzeň. Stejný kurz má i česká fotbalová reprezentace na to, že vyhraje příští rok evropský šampionát.

Některá z členských zemí opustí eurozónu 4:1

Nespokojení Řekové

Firma Tipsport považuje za velmi pravděpodobné, že eurozónu opustí některý z jejích současných členů. V této souvislosti je tak "nejžhavějším kandidátem" Řecko, jenž se od loňského roku potácí v silných hospodářských potížích a nemožnost devalvovat vlastní měnu značně omezuje jeho možnost současné komplikace řešit. I přes vysokou nákladnost se tak zvažuje odstup Řecka od eura a opětovné zavedení vlastní měny.

Dojde ke zbourání Labské boudy 40:1

O zbourání železobetonové budovy Labské boudy už léta usiluje správa Krkonošského národního parku. Labská bouda je hotel v Krkonoších ležící ve výšce 1340 metrů nad mořem nedaleko města Špindlerův Mlýn. Díky své poloze je považována za významný orientační prvek.

Sledovanost České televize překročí sledovanost TV Nova 80:1

Skeptičtí jsou bookmakeři s ohledem na kurz 80:1 k možnosti, že sledovanost veřejnoprávní České televize s novým vedením překoná sledovanost komerční televize Nova.

Film Alois Nebel získá Oscara za nejlepší animovaný film 60:1

Alois Nebel je prvním českým filmem, který využívá rotoskopii. Titulní postavu hraje Miroslav Krobot

Alois Nebel je prvním českým filmem, který využívá techniky rotoskopie, a pozitivní odezvu zaznamenal jak od kritiků, tak od běžných diváků. Film vznikl na základě komiksové knihy spisovatele Jaroslava Rudiše a kreslíře Jaromíra Švejdíka, autorem scénáře je Tomáš Luňák.

Vladimír Putin nebude zvolen ruským prezidentem 100:1

Současný premiér, bývalý (a zřejmě i budoucí) prezident Ruska Vladimir Putin.

Největší výzvou pro sázkaře je pak tip, že v prezidentském křesle ruského státu zasedne příští rok někdo jiný než současný premiér Vladimir Putin. Ten sice po dvou volebních obdobích v roli prezidenta odešel z čela státu a přesunul se na zdánlivě méně významné místo premiéra, příští rok však v prezidentských volbách opět hodlá usilovat o místo v čele státu.

Podpora Putinovi a jeho vládní straně Jednotné Rusko však v posledním roce znatelně klesla a po údajně zmanipulovaných prosincových volbách do ruské Dumy proti Putinovi protestovaly v ulicích ruských měst desetitisíce lidí.