Dva roky blokovala stavba tunelu Blanka průjezd Patočkovou ulicí v Praze 6. Úsek je nyní znovu v provozu.

Po dvou letech politici v pondělí slavnostně otevřeli další úsek Patočkovy ulice. Řidiči už ji tak nemusejí zdlouhavě objíždět kolem hotelu Pyramida.

Ulice byla dva roky uzavřena, dělníci pod ní stavěli jednu částí městského tunelového komplexu Blanka. Předtím po ní jezdilo zhruba 35 tisíc vozů denně. Část objízdné trasy však dále zůstává, bylo nutné vybudovat krátkou objížďku stavební jámy, která je přímo v křižovatce Patočkovy a Střešovické ulice.

"Zásadní změna je v tom, že se ruší objízdná trasa podél obytné zástavby ulicí Pod Královkou, Bělohorskou a Myslbekovou. Nyní auta pojedou přímo od Strahovského tunelu směrem na Dejvice," uvedl ředitel magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek.

Zásadně se uleví především lidem, kteří bydlí v úzkých ulicích poblíž bývalé objízdné trasy. Intenzita dopravy by měla poklesnout také na Břevnově, Petřinách, ve Střešovické ulici a také na Letné.

"Řidičům se nyní zkrátí cesta nejméně o deset minut a místa, kde se dříve tvořily kolony, by měla zmizet," řekl tiskový mluvčí Prahy 6 Jakud Hofmann. Doplnil, že se tento úsek Patočkovy ulice otevírá oproti původnímu plánu dříve než o rok.

Na původní trasu se vrací také některé autobusové linky. Pro autobusy č. 174, 180, 217 a 502 se v obou směrech vrací zastávka Hládkov z Myslbekovy ulice zpět do Patočkovy.

Pro linky 143 a 149 se ruší zastavky Vozovna Střešovice a Hládkov, jejich objízdná trasa povede ulicemi U Brusnice, Keplerova a Dlabačov. Linka 217 bude mít nově zastávku Malovanka v ulici Bělohorská.

Související