Studie realitního trhu společnosti Jones Lang LaSalle ukázala, že advokátní kanceláře v Česku podobně jako ve světě trápí efektivní využití prostor. Musejí být na nejprestižnějších adresách, ale také cenově atraktivní pro klienty.

Drtivá většina nejlepších kanceláří sídlí v centrech měst, i když náklady na prostory pro ně nejsou odlišné od cen pro jiné nájemníky. Konzultant JLL Josef Krautman upřesňuje: "Zatímco v Londýně se při pronájmu objevují moderní trendy a pronajímají se otevřené prostory, do Česka tento trend ještě nedorazil."

Nové trendy

Právě díky open space přitom kanceláře mohou zabírat méně plochy. Dalším trendem ve světě je podle Krautmana například instalování nejmodernějších technologií, které v centru Prahy není do památkově chráněných budov možné.

Letošním nejvýznamnějším přesunem na novou adresu je přestěhování kanceláře DLA Piper na pražské Jungmannovo náměstí, zatímco White & Case nové prostory stále hledají.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist