Případ vyšetřování údajného podplácení někdejšího exministra dopravy a současného šéfa poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Víta Bárty je u konce.

Vyšetřovatel už vyzval politika, aby se přišel seznámit se spisem a bude navrhovat jeho obžalobu. O jejím podání soudu musí ještě rozhodnout státní zástupce. Uvedl to server Aktualně.cz

Sám Bárta tvrdí, že se chce před soudem očistit.

Kriminalisté již v září Bártu obvinili z podplácení, nezařazeného poslance Jaroslava Škárku (dříve VV) tehdy začali stíhat kvůli podezření z přijetí úplatku. Bárta se podle policie snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a Kristýnu Kočí.

V případě Kočí šlo o půl milionu korun, ve Škárkově případě o 170 000 korun. Škárka pak údajně část peněz použil, až potom věc ohlásil. Bárta od počátku tvrdí, že šlo o půjčky.

Vyšetřovatel: Důkazy jsou dostatečné

Vyšetřovatel podle webu vyzval Bártu, aby se přišel seznámit se spisem. Současně prý do písemné "pozvánky" napsal, že důkazy podle jeho názoru postačují k podání obžaloby.

"Vyšetřovatel to takto formuloval, rozhoduje ovšem státní zástupce. My navíc navrhujeme výslech dalších devíti svědků," řekl webu Bártův advokát Oldřich Chudoba.

Vyšetřovatel podle serveru do dneška vyslechl šest lidí. Kromě Bárty, Škárky a Kočí prý svědčili i Alena Maršálková, asistentka Kočí, vicepremiérka Karolína Peake a poslankyně VV Jana Suchá.

Výslechy podle informací webu nepřinesly do vyšetřování žádný zvrat, policie se tedy rozhodla, že případ zkusí dostat před soud. "Definitivní slovo ale bude mít žalobce," píše server.