V Lochkovském tunelu v Praze ve čtvrtek odpoledne havaroval autobus, který vezl děti ze školního výletu. Řidiči policisté naměřili v dechu tři promile alkoholu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Autobus projížděl tunelem ve směru na Plzeň. Třiatřicetiletý řidič v jedné chvíli nezvládl řízení a narazil do stěny tunelu. V době nehody v autobuse sedělo 38 dětí prvňáků jedné mimopražské základní školy i se čtyřmi učitelkami.

Domů je převezl náhradní autobus, který byl přistaven asi po dvou hodinách.

Řidič bude podle mluvčí pražské policie Evy Stulíkové v nejbližší době pravděpodobně obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu tak až tři roky vězení, pokuta nebo zákaz činnosti.

Autobus zablokoval pravý a střední jízdní pruh, nehoda tak v tunelu komplikovala více než dvě hodiny provoz ve směru na dálnici D8. Z autobusu vytékaly provozní kapaliny a tak na místě museli zasahovat hasiči.

Havarovaný autobus odvezla krátce po 17:00 odtahová služba.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist